Haftalık Özet #4 Bu pazartesi başlıyorum

Yılların asla eskimeyen lafıdır “bu pazartesi başlıyorum”. Ama bu sefer gerçekten bu pazartesi başlıyorum. Neye başlıyorum peki?

1- Part X Network düzenli paylaşımı

Tüm içerik üretimi hesaplarımı (part x olanları) bir isim altında birleştirdim. Güzel bir network oluşturduğumu düşünüyorum. Önce en umutlu olduğum Movie Part X üzerine yoğunlaştım. Film ve dizi sahneleri, film tanıtımları, aktris ve aktör tanıtımları vb içeriklerin olduğu bir kanal. Linklerini bırakıyorum takip ederseniz sevinirim. Günde 3 paylaşımım var post olarak. 1 reels film, dizi sahnesi, 1 film ya da dizi tanıtım paylaşımı 1 adet de aktris aktör paylaşımı yapıyorum. Arada sekiyor ama kusursuz düzene oturmasına az kaldı diye düşünüyorum. Biraz daha disiplin gerekiyor.

2- Motivasyon yazıları

Bir süredir motivasyon yazıları yazıyorum. Büyük motive edici laflar şeklinde değil ama şöyle yapmak lazım böyle yapmak lazım tadında aslında herkesin bildiği ama instagramda artistik müzik ile birlikte düzenlenen paylaşımlara çok yükseliyoruz ya biraz o şekle çevirebilirim belki. Fakat şu anda sadece düz bir şekilde yazıyorum. Yazıları Spotify hesabımda bir podcast tadında bir seriye de getirmeyi düşünüyorum. İçerik üretimi podcasti de bekliyor tabi kenarda umarım onu da yapacağım. Motivasyon yazılarını AI ile üretiyorum. Kendim oturup yazacak değilim tabi. Bir de AI olayını deniyorum bakalım nereye götürecek beni. İşimi elimden alana kadar mümkün olduğunca faydalanacağım. Çok birikirse ve hoşuma da giderse belki kitap haline de dönüştürebilirim. Yazar olacağımdan değil de sonuçta kitap yazmak için de yazar olmak gerekmiyor son zamanlarda gördüğümüz üzere. Bir de güzel bir anı olur. Nasıl kitap çıkartılırı da öğrenmiş olurum belki ileride kimseyi ilgilendirmeyen anılarımı yazarım. Ya da bir hikaye yazarım. Sonuçta inanılmaz senaryolu rüyalarım var. Motivasyondan buralara nasıl geldik?

3- Gündüz Medya sitesinde sona gelindi.

Evet yıllardır bitmeyen, her seferinde farklı altyapıya dönen sitede sonunda sona gelindi. Birkaç sayfa içeriği ve birkaç görsel eksik dışında pek de bir şey kalmadı. Birkaç günlük işi var aslında ama tabi yine tembellik ediyorum. Onu yapılacaklar listesinden attığımda epey rahatlayacağım. Ne değişecek? Pek bir şeyin değişeceğini sanmıyorum fakat bir yapılacağı tamamlamış olmanın haklı gururu ile diğer işlere kafa rahat gireceğim. Neden böyle bir site yapıyorumun cevabı da durduk yere kurumsallığımdan geliyor. Bir çatı altında toplamaya çalışıyorum işlerimi. Hem ekstra yaptığım işlerde biraz daha kurumsal bir duruş (doğal olarak kurumsal bir fiyatlandırma çekme) ve yarın ciddileşince işler şirket ismi ve bazı işleri hazır olsun.

4- Part X Network sitesinin plan programı

Part X Network çok hevesli ve umutlu olduğum bir proje. Normalde farklı kanallardan farklı içerikler olarak düşünüyordum fakat bir çatıda toplamayı düşünmemiştim. Bu fikir iyi geldi. İnternet sitesi için de tek domainde hepsini toplayıp güzel bir bütünlük sağlayarak bol içerikli tek internet sitesi halinde ilerlemek de iyi olacak. İdaresi de daha rahat olur. Büyük plan işliyor. Birkaç sene içerisinde buradan ciddi para kazanmayı planlıyorum. Birkaç sene sonra tekrar bu yazıya dönüp “BAŞARDIM” yazacağım tam da buraya. Bekleyin.

5- Haftalık Özet serisini düzene oturtmak

Bu haftalık özet serisini önemsiyorum. Biraz günlük tadında oluyor. O hafta neler yapıldı, gelecek hafta neler yapılacak gibi. Haftanın önemli olaylarını da not etmeyi düşünüyorum. Onun için de hafta içerisinde not etmem gerekecek. Bu alışkanlık da güzel bir şeylere dönüşebilir. Hem gündem takibi olur hem de anı biriktirme olayı yaşanır. Süreç içerisinde neye dönüşeceğine bakacağız ama şimdilik planım bu. Notları nasıl alacağım nerede alacağım şimdilik bir fikrim yok ama Notion‘a bir sekme açabilirim bu konu için.

Pazartesi başlıyorum deyip de gerçekten başlayan kaç kişi var merak ediyorum. Bu disiplinde olabilen sanırım pazartesiyi beklemiyor ve hemen başlıyor. Ben de hemen başladım aslında sadece yazıya bir başlık olsun diye pazartesi başlıyorum yazdım. Umarım siz de başlarsınız.

About Barış Gündüz
Web ve mobil teknolojilere ilgi duyuyorum. Yaklaşık 12 yıldır web geliştirme ve internet reklamcılığı üzerinde çalışıyorum. Web yazılım teknolojileri ve yönetimi konusunda uzmanım. Birçok şirkete teknoloji ve reklamcılık danışmanlığı verdim. Hâlâ bazılarına destek vermeye devam ediyorum. Kendi projelerimle ilgili bazı çalışmalarım var. Çoğu içerik üreticiliği ile ilgili. Projelerimin hepsi Gündüz Medya markası altında toplanmıştır.
Barış Gündüz posts
No comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir